COVID-19 Kloktací test

Novinka!!! Máte strach alebo sa chcete vyvarovať nepohodlným výterom? Máme pre Vás oveľa pohodlnejšiu alternatívu.

Kloktací test je neinvazívny test určený pre samopoužitie ako súprava na odber vzorky na prítomnosť vírusu SARS CoV 2. Je určený ako alternatíva pre osoby, ktoré nemôžu z rôznych príčín podstúpiť invazívnejšie vyšetrenie pomocou výteru ( anatomické a funkčné odchýlky nosovej dutiny).

Vírus SARS CoV 2 spôsobuje ochorenie COVID-19. Prvý výskyt bol zaznamenaný začiatkom roka 2020 v Číne, odvtedy sa rozšíril do celého sveta a 11.3.2020 bolo ochorenie vyhlásené WHO za pandémiu. Inkubačná doba je 2-17 dní s priemerom 4-5 dní. Spôsobuje prevažne zápal dýchacích ciest, doprevádzaný celkovými príznakmi (horúčka, triaška, zimnica, slabosť, bolesti svalov…). Častokrát postihuje aj iné orgánové systémy (srdce, cievy, nervy, trávenie). Človek sa stáva infekčným pre svoje okolie už niekoľko dní pred vypuknutím prvých príznakov. Základným spôsobom prenosu je medziľudský kontakt, prebieha ako kvapôčková infekcia.

Kloktanie ako odber biologického materiálu je porovnateľné s výterom z hrdla. Odobratá vzorka sa vyšetruje pomocou metódy RT-PCR, čím sa zaisťuje vysoká presnosť a zároveň je možne stanovenie vírusovej nálože pomocou hodnoty CT.

Odberové súpravy je možné si zakúpiť priamo v našich prevádzkach Laboratóriá Piešťany. Odber sa vykonáva na mieste alebo doma. Vzorku je po vykonaní potrebné čo najskôr priniesť na vyšetrenie. Odberová sústava obsahuje presný a zrozumiteľný návod, ako vyšetrenie uskutočniť.

Návod k odberovej súprave nájdete » TU

Pred odovzdaním vzorky prosíme o presné vyplnenie žiadanky a jej zabalenie do separátneho obalu v súprave!!!

Pokyny pred odberom:

  • 2 hodiny pred odberom nejedzte, nefajčite, neumývajte si zuby, nepoužívajte ústnu vodu ani iné dezinfekčné prostriedky do dutiny ústnej, nepoužívajte žuvačky, pastilky proti bolesti hrdla a spreje do nosa
  • pitie vody, nesladeného čaju a iných nesladených nápojov nie je zakázané !
  • pred odberom si odkašlite a vyfúkajte nos

V cene je zahrnuté:

odberová súprava + výsledok elektronicky +  certifikát v cudzom jazyku

Objednať sa
Odoberaná vzorka Cena
vyšetrenia:
45,00 €
Odoberaná vzorka Odobraná
vzorka:
Výplach z ústnej dutiny

Ďalšie vyšetrenia