Trávenie

Bolesť brucha je jedným z najčastejších problémov vedúcich pacienta k návšteve lekára. Odhaduje sa, že až 25-50 % populácie trpí určitou formou tráviaceho dyskomfortu. Ten môže mať rôzne príčiny, od ľahkých až po život ohrozujúce. Z pohľadu možných etiologických faktorov delíme tráviace problémy na funkčné a organické.

Ich diferenciálna diagnostika je stále veľmi náročná. S našim balíkom laboratórnych testov zistíte stav jednotlivých orgánov tráviaceho traktu ( žalúdok, pečeň, žlčník, pankreas, tenké a hrubé črevo), zápal odhalí vyšetrenie CRP a kalprotektínu, krvácanie priamo odhalí test na okultné krvácanie a nepriamo parametre krvného obrazu. Súčasťou je aj test na prítomnosť častého dôvodu vzniku žalúdočných vredov – infekcia Helicobacterom pylori.

Súčasťou balíka PLUS sú skríningové vyšetrenie najčastejších intolerancií (laktózová, histamínová, celiakia) a onkologických ochorení tráviaceho traktu.

Pokyny pred odberom:

  • Na odber prídite nalačno
  • Pred odberom sa nezabudnite napiť vody
  • Večer pred vyšetrením nekonzumujte jedlá bohaté na tuky
  • Vyvarujte sa excesívnej fyzickej záťaži deň pred odberom
  • Odbery nevykonávame u maloletých osôb, resp. u osôb mladších ako 18 rokov v sprievode zákonného zástupcu.

Odber stolice:

Odoberáme stolicu do čistej odberovej nádoby (nesmie byť vodnatá, alebo odoberaná pri hnačke). Nádobu na odber si zakúpite v lekárni alebo vyzdvihnete deň pred odberom v laboratóriách. Stolicu treba ihneď odoslať do laboratória, ak to nie je možné, uskladniť v chladničke pri 2 – 4°C max. 1 deň.

Pre vyšetrenie priniesť vzorku stolice so sebou.

Objednať sa
Odoberaná vzorka Cena
balíka:
72,00 €
Odoberaná vzorka Balík
PLUS
125,00 €
Odoberaná vzorka Odobraná
vzorka:
Krv, Stolica

Tento balík obsahuje

Balík PLUS obsahuje